Seinäjoen Leirintäalue

Sijaitsee luonnonkauniilla
Törnävän alueella

Kausi 2017

 

Talvisarja, Vaasa 4.12.2016

klo 12.30 SJK Musta - VPS Raita 1 - 2 

klo 13.00 Jaro Röd - SJK Musta 2 - 4

klo 14.30 VPS Musta - SJK Musta 8 - 1

klo 12.30 Jaro Vit - SJK Keltainen 1 - 1

klo 13.30 KPV Valkoinen - SJK Keltainen 3 - 0

klo 14.00 SJK Keltainen - GBK 0 - 9

 

Wallsport Akatemia-turnaus, Seinäjoki 17-18.12.2016

La 17.12 klo 10.30 SJK - HauPa 2 - 1

La 17.12 klo 12.00 SJK - NoPS 2 - 1

La 17.12 klo 14.30 SJK - VaNL 0 - 5

La 17.12 klo 16.00 SJK - SJK 05 Haaste 4 - 0

Su 18.12 klo 9.00 SJK - HauPa 1 - 0

Su 18.12 klo 10.30 SJK - FC Ypa 2 - 0

Su 18.12 klo 15.00 Finaali SJK - VaNL 0 - 4

Turnauksen 2.sija

 

Talvisarja, Laihia 7.1.2017

klo 9.45 VPS - SJK 1 - 4

Klo 11.15 SJK - GBK 3 - 1

klo 13.30 SJK - KPV 0 - 0

 

 

P12 1-div karsinta, Vaasa 14.1.2017

Raportti

klo 16.00 VPS-j Musta - SJK 1 - 0

klo 16.30 SJK - IK 1 - 3

klo 17.00 FC Kuffen - SJK 2 - 0

klo 18.30 SJK - VPS-j 0 - 1

klo 19.00 SJK - Sepsi-78 2 - 1

 

 

Talvisarja, Kokkola 5.2.2017

Raportti

SJK Valkoinen - VPS Raita 2 - 2

SJK Valkoinen - KPV Valkoinen 4 - 0

SJK Valkoinen - VPS Musta 0 - 6

SJK Musta - VPS Musta 2 - 9

SJK Musta - VPS Raita 0 - 1

SJK Musta - KPV Valkoinen 4 - 0

 

Talvisarja, Seinäjoki 19.3.2017

SJK K1 - Luja 1 - 1

KPV K1 - SJK K1 4 - 3

VPS K1 - SJK K1 4 - 0

SJK K1 - GBK 3 - 0

SJK K2 - VPS K2 0 -2

SJK K2 - Jaro K2 0 - 0

SJK K2 - KPV K2 2 - 1

 

Honka Akatemia kutsuturnaus (Aprilliturnaus 2017), Espoo 31.3-2.4.2017

Ennakko

Raportti

La 1.4 klo 10.00 SJK - HJK Sininen 2 - 6

La 1.4 klo 13.00 Jazz - SJK 5 - 1

La 1.4 klo 17.00 Harju JK Black - SJK 2 - 2

La 1.4 klo 18.00 SJK - Honka Keltainen 2 - 5

Su 2.4 klo 9.00 Sijoitusottelu 17-20: Futura - SJK 4 - 0

Su 2.4 klo 11.45 Sijoitusottelu 19-20: Reipas - SJK 2 - 2. Rankkarit: 3 - 1

 

Norrvalla kevät-turnaus, Vöyri 9.4.2017

Raportti

Su 9.4 klo 9.50 Jurva-70 - SJK 2 - 1

Su 9.4 klo 12.20 SJK - I-JBK 10 - 2

Su 9.4 klo 14.00 Komu - SJK 4 - 2

Su 9.4 klo 15.40 NFF - SJK 4 - 3

 

P12 Ykkönen Kevät 2017 (SJK-j Kulta, vuotta vanhempien sarja)

Päivä Aika Paikka Ottelu Tulos

Raportti

Ke 10.5 18.00  Wallsport A  SJK-j 05 - SJK-j Kulta  2 - 1

Pöytäkirja Raportti 

Ti 16.5 18.00 Wallsport A SJK-j Kulta - SIF/P05  2 - 7

Pöytäkirja Raportti

Ti 23.5 19.00 Isolahti B FC Kiisto - SJK-j Kulta  2 - 7

Pöytäkirja Raportti

Ti 30.5 17.30 Wallsport A SJK-j Kulta - Virkiä  0 - 12 Pöytäkirja Raportti
Ma 5.6 18.00 Ravirata SJK-j Kulta - VPS-j/Raita  0 - 7 Pöytäkirja
Pe 9.6 18.30 Monitoimiviheriö 11 VPS-j/Musta - SJK-j Kulta  9 - 2 Pöytäkirja
Ti 13.6 18.00 Prunttimäki SJK-j Kulta - VPS-j/P06  
Ma 19.6 18.30 Sorsantie VPS-j - SJK-j Kulta  
Ti 27.6 17.45 Prunttimäki SJK-j Kulta - Sepsi-78/-05  


E11 Piirisarja 2017 (SJK-j Kulta ja Musta )

Päivä Aika Paikka Ottelu Tulos

Raportti

Ma 15.5 18.00  Wallsport A  Jalas - SJK-j Musta  2 - 5

Pöytäkirja Raportti

Ma 15.5 18.00 Wallsport B SoPS - SJK-j Kulta  6 - 1

Pöytäkirja

Ma 15.5 19.00 Wallsport A SJK-j Musta - SoPS  2 - 6

Pöytäkirja

Ma 15.5 19.00 Wallsport B SJK-j Kulta - Jalas  1 - 2 Pöytäkirja
Ke 7.6 18.00 Ravirata, Seinäjoki Sepsi-78 - SJK-j Musta  1 - 8 Pöytäkirja
Ke 7.6 18.00

Ravirata, Seinäjoki

SJK-j 07 - SJK-j Kulta  5 - 0 Pöytäkirja
Ke 7.6 19.00

Ravirata, Seinäjoki

SJK-j Musta - SJK-j 07  0 - 0 Pöytäkirja
Ke 7.6 19.00

Ravirata, Seinäjoki

SJK-j Kulta - Sepsi-78  7 - 1 Pöytäkirja
 

Kausi 2016

 

Länsi-Suomi kutsuturnaus, Rauma 30.1.2016

klo 10.30 NuPS - SJK 1 - 0

klo 12.00 SJK - Pallo-Iirot 2 - 4

klo 14.30 SJK - TPV 1 - 3

Sijoitusottelu 5-8: SJK - KaaPo 3 - 1

Sijoitusottelu 5-6: SJK - TPV 3 - 0

Sijoitus: 5.

 

KPV Kevät - turnaus, Kokkola 9-10.4.2016

Kilpa-sarja:

9.4 klo 9.35 SJK K1 - KPV T05 5 - 0

9.4 klo 14.20 VeTu - SJK K1 0 - 5

9.4 klo 18.30 GBK - SJK K1 1 - 2

10.4 klo 11.10 SJK K1 - LoVe 3 - 2

Finaali: SJK K1 - Laihian Luja 4 - 5 rp

Sijoitus: 2.

 

Haaste-sarja:

9.4 klo 11.20 SJK K2 - KPV T06 3 - 0

9.4 klo 13.45 SJK K2 - GBK 0 - 3

9.4 klo 16.10 KPV - SJK K2 0 - 8

10.4 klo 12.30 SJK K2 - KäTa 4 - 3

10.4 klo 15.40 LoVe - SJK K2 0 - 5

Sijoitus: 2.

 

Luiz Antonio Cup, Seinäjoki 28-29.5.2016

SJK Valkoinen:

28.5 klo 11.00 SJK - KaNu 0 - 5

28.5 klo 14.00 KäTa - SJK 2 - 4

28.5 klo 16.00 SJK - Jalas 3 - 1

29.5 klo 10.40 FC Kiisto - SJK 0 - 0

29.5 klo 12.20 SJK - VPS 2 - 3

Sijoitusottelu (5-6): Virkiä - SJK 2 - 4 

 

SJK Musta:

28.5 klo 11.00 SJK - Sepsi-78 6 - 0

28.5 klo 13.00 SJK - Luja ( Luja luovutus )

28.5 klo 17.00 Karhu - SJK 4 - 1

29.5 klo 9.00 SJK - IK 0 - 3

29.5 klo 13.10 Virkiä - SJK 8 - 1

Sijoitusottelu (7-8): SJK - FC Kiisto 1 - 7 

 

Pori Cup, Pori 29-31.7.2016

Kutsu-sarja:

29.7 klo 11.40 SJK - RaiFU Vihreä 0 - 2

29.7 klo 15.50 NoPS Keltainen - SJK 1 - 0

30.7 klo 10.40 FC Jazz UTD - SJK 10 - 0

Sijoitusottelu (9-16): JJK Sininen - SJK 3 - 0

Sijoitusottelu (13-16): SJK - TPV 3 - 0

Sijoitusottelu (13-14): NoPS Keltainen - SJK 2 - 1

Sijoitus: 14.

 

Yleinen sarja:

29.7 klo 10.50 FC Ulvila - SJK 2 - 1

29.7 klo 15.00 SJK - TOVE Ice 0 - 4

30.7 klo 10.40 SJK - EPTK 07 0 - 1

30.7 klo 14.50 TOVE White - SJK 0 - 1

31.7 klo 9.00 SJK - TPV Punainen 3 - 3

31.7 klo 12.20 SJK - FC Jazz Red 0 - 2

Sijoitus: 27.

 

Ilves-cup, Tampere 27-28.8.2016

27.8 klo 9.00 VaNL - SJK 3 - 0

27.8 klo 11.15 KuPS Musta - SJK 5 - 0

27.8 klo 14.45 SJK - FC Kasiysi Red 1 - 6

27.8 klo 17.00 SJK - MP 0 - 2

Sijoitusottelu (17-20): EPS Akatemia - SJK 2 - 1 (VL)

Sijoitusottelu (19-20): FC Jazz Red - SJK 0 - 4

Sijoitus: 19.

 

Norrvalla-cup, Norrvalla 10-11.9.2016

SJK Valkoinen:

10.9 klo 9.40 SJK Valkoinen - JK Team 1 - 7

10.9 klo 12.20 Kauhavan Kanuunat - SJK Valkoinen 4 - 1

10.9 klo 15.00 FC Kiisto 1 - SJK Valkoinen 0 - 7

11.9 klo 10.20 SJK Valkoinen - Jaro Röd 0 - 7

11.9 klo 13.00 VIFK - SJK Valkoinen 0 - 2

Sijoitus: Alkulohkon 4.

 

SJK Musta:

10.9 klo 9.00 SJK Musta - Jaro Blå 3 - 2

10.9 klo 11.40 PeFF - SJK Musta 0 - 3

10.9 klo 14.20 FC Kiisto Keltainen - SJK Musta 0 - 5

11.9 klo 11.00 SJK Musta - Laihian Luja P06 Sininen 3 - 0

11.9 klo 13.40 VPS - SJK-j Musta 0 - 1

Välierä: SJK Musta - FC Komu P06 0 - 1

Pronssiottelu: SJK Musta - Kauhavan Kanuunat 4 - 2 (Rankkarit)

Sijoitus: -06 sarjan 3.

 

E11 Piirisarja 2016 (SJK-j Kulta, E10 )

Päivä Aika Paikka Ottelu Tulos

Raportti

 Ti 24.5 17.15  Prunttimäki   LeJy - SJK 0 - 7 

 Pöytäkirja

Ti 24.5 18.15 Prunttimäki SJK - SoPS 4 - 2

 Pöytäkirja

Ma 6.6 18.30 Kortesjärvi KJV - SJK 2 - 1

 Pöytäkirja

Ma 6.6 19.30 Kortesjärvi SJK - Kanu 3 - 4 Pöytäkirja
Pe 10.6 17.30 Prunttimäki SJK - APV Musta 15 - 0 Pöytäkirja
Pe 10.6 18.30 Prunttimäki APV Keltainen - SJK 0 - 11 Pöytäkirja
Pe 1.7 17.00 Kurikka SJK - KuRy Punainen 3 - 3 Pöytäkirja
Pe 1.7 18.00 Kurikka KuRy Musta - SJK 0 - 8 Pöytäkirja
To 4.8 18.00 Kauhajoki SJK - Jalas 1 - 3 Pöytäkirja
To 4.8 19.00 Kauhajoki Karhu - SJK 4 - 4 Pöytäkirja
Ti 16.8 17.15 Prunttimäki Virkiä - SJK 2 - 0

Pöytäkirja

Ti 16.8 18.15 Prunttimäki SJK - Sepsi-78 4 - 0 Pöytäkirja
Pe 26.8 18.00 Koskenkorva SJK - Jurva-70 4 - 1 Pöytäkirja
Pe 26.8 19.00 Koskenkorva IK - SJK 15 - 1 Pöytäkirja
Ti 13.9 18.00 Prunttimäki SJK - LeJy 6 - 0 Pöytäkirja
Ti 13.9 19.00 Prunttimäki SoPS - SJK 1 - 4 Pöytäkirja

 

E11/10 Piirisarja

Päivä Aika Paikka Ottelu Tulos Raportti
Ma 6.6 19.00 Kauhava SJK - Kanu 1 - 8 Pöytäkirja
Ma 6.6 20.00 Kauhava Ponnistus - SJK 1 - 2 Pöytäkirja

 

 

E10 Piirisarja 2016 (SJK-j Valkoinen ja Musta )

Päivä Aika Paikka Ottelu Tulos

Raportti

 To 26.5 18.00  Ravirata, Seinäjoki   SJK Valkoinen - Sepsi-78 12 - 0

Pöytäkirja 

To 26.5 19.00 Ravirata, Seinäjoki SJK-j 07 - SJK Valkoinen 1 - 9

Pöytäkirja

To 26.5 18.00 Ravirata, Seinäjoki SJK Musta - SJK-j 07 8 - 1 Pöytäkirja
To 26.5 19.00 Ravirata, Seinäjoki Sepsi-78 - SJK Musta 2 - 2 Pöytäkirja
Ke 1.6 18.30 Prunttimäki, Seinäjoki SJK Valkoinen - KuRy 3 - 0 Pöytäkirja
Ke 1.6 18.30 Prunttimäki, Seinäjoki SJK Musta - IK 4 - 3 Pöytäkirja
Ke 1.6 19.30 Prunttimäki, Seinäjoki KuRy - SJK Musta 1 - 6 Pöytäkirja
Ke 1.6 19.30 Prunttimäki, Seinäjoki IK - SJK Valkoinen 3 - 2 Pöytäkirja
Ma 13.6 18.00 Jalasjärvi, Kiuaskallio SJK Valkoinen - Kieha 0 - 1 Pöytäkirja
Ma 13.6 18.00 Jalasjärvi, Kiuaskallio SJK Musta - Jalas 0 - 3 Pöytäkirja
Ma 13.6 19.00 Jalasjärvi, Kiuaskallio Kieha - SJK Musta 3 - 3 Pöytäkirja
Ma 13.6 19.00 Jalasjärvi, Kiuaskallio Jalas - SJK Valkoinen 2 - 1 Pöytäkirja
Ke 29.6 18.30 Prunttimäki, Seinäjoki SJK Valkoinen - Virkiä 0 - 0 Pöytäkirja
Ke 29.6 18.30 Prunttimäki, Seinäjoki SJK Musta - Kanu 5 - 5 Pöytäkirja
Ke 29.6 19.30 Prunttimäki, Seinäjoki Virkiä - SJK Musta 4 - 0 Pöytäkirja
Ke 29.6 19.30 Prunttimäki, Seinäjoki Kanu - SJK Valkoinen 3 - 0 Pöytäkirja
Ti 26.7 18.00 Urheilukenttä, Kauhajoki Karhu Valkoinen - SJK Musta 1 - 4 Pöytäkirja
Ti 26.7 18.00 Urheilukenttä, Kauhajoki Karhu Sininen - SJK Valkoinen 4 - 2 Pöytäkirja
Ti 26.7 19.00 Urheilukenttä, Kauhajoki SJK Valkoinen - Karhu Valkoinen 11 - 2 Pöytäkirja
Ti 26.7 19.00 Urheilukenttä, Kauhajoki SJK Musta - Karhu Sininen 2 - 3 Pöytäkirja
Ke 10.8 18.30 Prunttimäki, Seinäjoki SJK Valkoinen - APV Musta 2 - 5 Pöytäkirja
Ke 10.8 18.30 Prunttimäki, Seinäjoki SJK Musta - APV Keltainen 5 - 2 Pöytäkirja
Ke 10.8 19.30 Prunttimäki, Seinäjoki APV Musta - SJK Musta 9 - 0 Pöytäkirja
Ke 10.8 19.30 Prunttimäki, Seinäjoki APV Keltainen - SJK Valkoinen 0 - 9 Pöytäkirja
Ma 29.8 18.00 Asema, Alavus APV Musta - SJK Valkoinen 5 - 1 Pöytäkirja
Ma 29.8 18.00 Asema, Alavus APV Keltainen - SJK Musta 1 - 4 Pöytäkirja
Ma 29.8 19.00 Asema, Alavus SJK Valkoinen - APV Keltainen 2 - 3 Pöytäkirja
Ma 29.8 19.00 Asema, Alavus SJK Musta - APV Musta 0 - 8 Pöytäkirja
Ke 7.9 18.30 Prunttimäki, Seinäjoki Karhu Valkoinen - SJK Musta 0 - 5 Pöytäkirja
Ke 7.9 18.30 Prunttimäki, Seinäjoki Karhu Sininen - SJK Valkoinen 2 - 4
Ke 7.9 19.30 Prunttimäki, Seinäjoki SJK Musta - Karhu Sininen 0 - 2 Pöytäkirja
Ke 7.9 19.30 Prunttimäki, Seinäjoki SJK Valkoinen - Karhu Valkoinen 5 - 0 Pöytäkirja

 

 

Seinäjoen Leirintäalue

Törnäväntie 29
60200 Seinäjoki

puh. (0)6 412 0784 (1.6.-31.8.)
(0)6 414 6585 (1.9.-31.5.)
leirinta@sjk-juniorit.fi
seinajoenleirintaalue.fi