Linkit Yhteistyössä SJK shop

UUTISET

Joukkuekuvaukset tulossa!


12.04.2017

SJK-junioreiden ja ikäluokkien valokuvaus suoritetaan joukkueittain viikolla 16 oheisen aikataulun mukaan ti 18.4., pe 21.4. ja su 23.4.

 

Kuvassa pelaajat ovat seuran peliasussa (pelipaita, sortsit, sukat) ja joukkueen toimijat seuran musta-kulta verryttelypuvussa.

 

Jokaisen pelaajan kotiin on lähetetty kuvauslomake, joka tulee täyttää ja palauttaa allekirjoitettuna kuvauksen yhteydessä kuvaajalle. Kuvaajalla on myös lisälomakkeita, mikäli joku ei sellaista ole saanut ennakkoon.

 

Joukkuekuvat julkaistaan seuran omilla sekä Seinäjoen Sanomien nettisivuilla myöhemmin keväällä. Lisäksi jokaisella on mahdollisuus saada kuvapaketti kotiin katsottavaksi mahdollista kuvien ostoa varten. Tästä infoa kuvauslomakkeessa.

 

Kuvauksen suorittaa seuran yhteistyökumppani Express-Kuva Oy.

 

Pistäkääpä oman joukkueenne kuvaus nyt jo kalenteriin ylös!


Takaisin uutisiin