Turnaukset Linkit Yhteistyössä

UUTISET

Päätöstilaisuuden palkitut


25.10.2018

SJK-junioreiden kauden 2018 päätöstilaisuus 25.10.2018, erikoispalkinnot:

 

 

SJK-juniorit ry:n seuran erikoispalkinnot:

 

                                           

 

Vuoden junioripelaaja:                          Berat Akdogan                                      

 

 

Esimerkkinuori:                                      Aapo Heikkilä

 

Vuoden valmentaja:                               Toni Lehtinen                  

 

Vuoden Nappulatoimija:                       Jukka Klasila                   

 

 

Askon maalivahtimalja:                         Asseri Heinämäki

 

SJK – perhe:                                           Tuttu ja Marko Honkolan perhe

 

 

Tero Mäntylän Respect-palkinto:         Viljami Kivinen

 

Apollon kiertopalkinto:                          Jarmo Haukilahti

 

JUKAN malja:                                       Marko Koskiniemi

 

 

Vuoden Jokeripalkinto:                         Apollo hyväntekeväisyysjoukkue

 

Taitomerkit  2018              Yhteensä 52 merkkisuoritusta

                                           

 

Kultamerkit: (11 kpl)

Veikko Nurmi, Kasper Matilainen, Hermanni Hauta-aho, Oliver Eteläaho, Elias Lahti, Hermanni Honkola, Elias Hyytinen, Eemeli Honkola, Asseri Heinämäki, Kaapo Kangaskokko, Alex Hietala. 

Hopeamerkit: (16 kpl)

Aaron Kankaanpää, Joose Lehtinen, Elias Mattila, Vili Klasila, Jerry Saarinen, Arttu Matilainen, Aatu Salo, Taavi Kangaskokko, Aleksi Naamanka, Aleksi Leppämäki, Aapo Heikkilä, Atte Kiviluoma, Vili-Verneri Tuisku, Antti Takala, Nico Rajala, Antti Latva-Kivistö.

Pronssimerkit: (25 kpl)

Mikael Sillanpää, Josua Mäkelä, Kai Ishikawa, Jaakko Kangas, Lenni Matikainen, Nuutti-Oliver Suvisalmi, Aleksi Luoma, Veeti Kekola, Ville Pikkumäki, Juho Pajula, Valtteri Tavast, Luukas Jokiaho, Frans Lahtinen, Adrian Redjepi, Jaakko Matinlauri, Elmeri Sippola, Lassi Harju, Anton, Iso-Tuisku, Artturi Mäkelä, Frans Eteläaho, Daniel Hietala, Miro Koskiniemi, Viljami Kivinen, Henri Kallio, Petteri Haukilahti.

 

 

 

 

C15 / 03-ikäluokka:

 

 

  1. Oskari Nyrhinen: asenne ja luottopelaaja
  2. Nico Rajala: ensi esiintymiset maajoukkueessa, hyökkäyksen tärkeä palanen
  3. Paavo Nyrhinen: kehittyjä ja maalitykki

 

C14 / 04-ikäluokka:

 

PM-kulta

 

PSL-joukkue:

 

  1. Vili-Verneri Tuisku: mvp
  2. Veeti Ristilä: kehittyjä
  3. Saku Kankaanpää: liimanäppi

 

 

Kulta-joukkue: VUODEN JOUKKUE!

 

  1. Jimi Seppelvirta: Avainpelaaja
  2. Tuomas Vettenranta: kehittyjä
  3. Jarkko Marjanen: vuoden harjoittelija

 

 

D13 / 05-ikäluokka:

 

PM-hopea

 

11v11-joukkue:

 

  1. Eemeli Honkola: yli 80 maalin maalitykki
  2. Frans Eteläaho: runkopelaaja
  3. Taavi Kangaskokko: lahjakas ja väsymätön taistelija

 

 

8v8-joukkue:

 

  1. Lauri Pelkkikangas: Vuoden kehittyjä ja aktiivinen harjoittelija
  2. Eero Koivukangas: vuoden yllättäjä
  3. Aaro Kekola: vuoden harjoittelija, tilastojen mukaan käynyt eniten harjoituksissa.

 

 

D12 / 06-ikäluokka:

 

D13-ikäluokan 1.divisioonaa sekä aluesarjaa pelanneista:

 

  1. Feeli Peurala: harjoittelija
  2. Aleksi Naamanka: kehittynein
  3. Oliver Metsälä: runkopelaaja

 

 

D12-ikäluokan 1. ja 2. divisioonaa pelanneista:

 

  1. Eero Saarikko: harjoittelija
  2. Arttu Lahma: kehittynein
  3. Miro Kangas: runkopelaaja

 

 

D12-ikäluokan 2. ja 3.divisioonaa pelanneista:

 

  1. Antti Rantamäki: harjoittelija
  2. Aatu Muhonen: kehittynein
  3. Aleksi Aalto: runkopelaaja

 

 

E11 / 07-ikäluokka:

 

Ikäluokka pelasi kolmella peliryhmällä, joista palkitaan seuraavat:

 

  1. Patrik Ollila: tunnollisin harjoittelija
  2. Arttu Matilainen: pieni, mutta pippurinen joukkuepelaaja
  3. Hugo Roos: huippu-urheilija, jolla tekeminen ei jää asenteesta kiinni
  4. Sakari Voipio: tunnollinen ja innokas työmyyrä
  5. Jaakko Kivineva: puolustuksen viimeinen lukko
  6. Jere Sippola: herrasmiespelaaja ja tunnollinen taistelija
  7. Jussi Suominen: vuoden kehittyjä
  8. Olli Jormalainen: kehittyi kauden edetessä moderniksi ja rohkeaksi maalivahdiksi
  9. Lassi Harju: joukkueen kivijalka, jonka voi laittaa rooliin kuin rooliin

 

 

E10 / 08-ikäluokka:

 

Tämä ikäluokka on pelannut kolmella peliryhmällä piirinsarjaa sekä lisäksi Energialiigaa.

 

Palkittavien perusteet: Harjoitellut ahkerasti ja sitoutuneesti läpi kauden.

 

  1. Hermanni Honkola
  2. Adrian Redjepi
  3. Frans Lahtinen
  4. Mikael Hietaharju
  5. Roope Peltokangas
  6. Iivo Rintala
  7. Oskari Juntti
  8. Aapeli Kiikka
  9. Mainio Rissanen
  10. Eemeli Kankaanpää
  11. Eetu Viitasaari
  12. Onni Haapamäki

 

 

F9 / 09-ikäluokka:

 

09-ikäluokka pelasi P10 ja P9 piirinsarjaa sekä Energialiigaa.

 

Ikäluokan palkittavat pelaajat osoittivat omissa peliryhmissään aktiivisuutta, kehittymistä ja reilua käytöstä sekä kentällä että kentän ulkopuolella:

 

  1. Vili Klasila
  2. Aapo Ristikangas
  3. Oliver Eteläaho
  4. Taavi Sillanpää
  5. Ville Pikkumäki
  6. Sisu Takala
  7. Lauri Pöyhönen
  8. Valtteri Tavast,
  9. Eetu Puumalainen
  10. Mauri Metsomäki
  11. Aaron Lounatvuori
  12. Eero Pelkkala

 

 

F8 / 10-ikäluokka:

 

2010-ikäluokka on pelannut usealla peliryhmällä piirinsarjaa sekä Energialiigaa.

 

Kaikille palkittaville seuraavat perusteet: Osallistuneet aktiivisesti joukkueen harjoituksiin ja peleihin, kehittyneet kauden aikana, käytös ja asenne ollut esimerkillistä kentällä ja ja kentän ulkopuolella.

 

  1. Valtteri Kaunisto
  2. Luka Korpi-Hallila
  3. Veikko Nurmi
  4. Joose Lehtinen
  5. Konsta Luonatvuori
  6. Lenni Matikainen
  7. Sauli Hautamäki
  8. Nuutti-Oliver Suvisalmi
  9. Oliver Mäkelä
  10. Mauri Ritari
  11. Jaakko Kangas
  12. Vester Viita

 

 

F7 / 11-ikäluokka:

 

Ikäluokka pelannut neljällä peliryhmällä Energialiigaa.

 

Palkittavien perusteluluina jokaisen pojan kohdalta: omaa positiivisen asenteen, yrittää aina parhaansa ja on kannustava joukkuepelaaja

 

Arsenal: Aksel Anttila, Otto Mäkelä, Veeti Ylinen

 

Everton: Arttu Kujala, Eeli Syväluoma, Oscar Sarin

 

Tottenham: Oliver Havisto, Konsta Kälvinmäki, Ebah Ogheneruno

 

Stoke: Tomas Ristikangas, Väinö Lehtola, Jare Järvenpää

 

 

 

 

Snadi-Kerho 2012:

 

  1. Akito Ishikawa
  2. Kalle Viitasaari
  3. Joonatan Rintala

 

Kaikki treenaavat innokkaasti ja hyvällä asenteella. Tulevaisuuden pelimiehiä;)

 

 

 

Snadi-Kerho 2013, 2014, 2015:

 

Kaikille osallistumispalkinto

 

 

 

SJK-Tiikerit erityisliikuntaryhmä:

 

-          kaikille osallistumispalkinto


Takaisin uutisiin