SJK-junioreiden hallitus järjestäytyi

SJK-junioreiden hallitus piti uudella kokoonpanolla ensimmäisen kokouksensa tiistaina 10.1.2023

Kokous valitsi hallituksen varapuheenjohtajaksi Sami Siikalan.

Kokouksen asialistalla oli seuran kehittäminen marraskuussa järjestetyn laatujärjestelmän auditoinnin pohjalta. SJK-juniorit jatkaa Palloliiton laatujärjestelmän korkeimmalla tasolla, eli tasolla 5. Hallitus kokoontui pohtimaan mittareita, joilla seurataan seuran strategisten tavoitteiden toteutumisen seurantaa. Prosessi on osa suomalaisen jalkapalloilun tiedolla johtamisen strategiaa ja tavoitteena on löytää olennaiset mitattavat kokonaisuudet toiminnasta, jotka kuvastavat toiminnan kehittymistä ja tavoitteiden saavuttamista. 

Lisätietoja 

toiminnanjohtaja Jussi Saarijärvi

0451404081

jussi.saarijarvi@sjk-juniorit.fi